אמאזון היא ללא ספק אחת הבשורות הגדולות של וול סטריט בעשור האחרון. ענקית הקמעונאות ביצעה מהפכה בתעשייה שלה , תעשיית הקמעונאות, שכיום לא נראית ולא נשמעת אותו דבר, לאחר שאמאזון לקחה את המושכות לידיה.

חדשנות משבשת (באנגלית: Disruptive Innovation) היא מונח שמקורו בעולם הטכנולוגיה ומתאר חדשנות אשר מובילה ליצירת שוק חדש ובמשך הזמן גורמת לשיבוש של השוק הקיים (המסורתי),

עד להפיכת הקטגוריה החדשה לדומיננטית תוך דחיקתה והחלפתה של הקטגוריה המסורתית.

אמאזון הינה ללא ספק אירוע שעוד ידובר עליו רבות וילמדו עליו בבתי ספר לחדשנות ויזמות כיצד מודל חדשני ושונה, תוך זמן לא ארוך שינה את פניה של תעשיה שלמה.

אחד המאפיינים הבולטים של חדשנות משבשת הוא שבסביבה תחרותית כזו, אין מקום לחלשים ורק החזק שורד. סוג של אבולוציה עסקית וארגונית , שמשאירה רק את הסתגלן ביותר.

וכאמור אמאזון השאירה אחריה שובל של קורבנות, חברות וותיקות, מוכרות ומבוססות, שלא השכילו להתאים את עצמם למציאות המשתנה, לא הגיבו כראוי ובזמן. וכיום אותן חברות, שבמשך שנים רבות שייטו להן בפסגות האולימפוס ללא חשש, מוצאות את עצמן הרחק מאחור וחלקן נמצאות .בסכנת קיום ממשית וכל זה קרה בתוך עשור.

גרף מנית אמאזון מ2015  ועד היום

 אמאזון – ההתחלה  

 

בשנת 1994, ג’ף בזוס התפטר מחברת D.E. Shaw & Co , חברה בוול סטריט שבה שימש כסגן הנשיא. הוא החליט לעבור לסיאטל, וושינגטון, שם החל לתכנן ולבנות את התכנית העסקית שלבסוף תהפוך להיות אמאזון. ב- 5 ביולי ייסד בזוס את חברת “קאדברה” , לפני ששינה את שמה לאמאזון לאחר שאחד העובדים התבלבל בשם וקרא לא “cadaver” ( גוויה באנגלית)

.בימיה הראשונים, אמאזון תפקדה כחנות ספרים שפעילותה במוסך של בזוס, ומהר מאד אמאזון הוסיפה לתמהיל המוצרים שלה שירותים כמו סרטי די וי די, בלו ריי , תקליטורים ושירותי צפייה בסטרימינג.כיום, כ- עשרים שנים אחרי, אמאזון היא  לא רק חברת האינטרנט הגדולה בעולם מבחינת תזרים ההכנסות, אלא גם הקמעונאית בעלת שווי השוק הגבוה ביותר ומדורגת במקום השמיני מבחינת כמות העובדים המועסקים בה.

ההשתלטות על תעשיית הקמעונאות –  

 

במהלך השנה האחרונה לאחר פרסום הדוחות הרבעוניים , מניית אמאזון פרצה את רף ה – 1000$ והפכה את המנכ”ל והמייסד ג’ף בזוס לאיש העשיר בעולם. 

האיש שביצע מהפכה בתעשיית הקמעונאות, ושינה את התפיסה בה אנשים רוכשים את מוצרי הצריכה שלהם. השאיר שובל לא קטן של הרס אחריו, כפי שאמרנו מקודם , חדשנות משבשת – כמו אבולוציה, לא משאירה הרבה מקום לאלו שלא סיגלו לעצמם את היכולת להגיב לשינויים. 

בגרף הבא ניתן את כמות החנויות אשר נסגרו בשנים האחרונות על ידי המתחרות של אמאזון.

ניתן לראות שהמגמה רק מתחזקת והצפי לסוף שנת 2017 עומד על מספר שיא של מעל 9000 חנויות – שכולן פשוט הניפו דגל לבן אל מול המפלצת מסיאטל.


 

מקור התמונה

בזמן שאמאזון ממשיכה בקצב ההתרחבות האגרסיבי לשווקים נוספים, מתחרות רבות שלה נאלצו לשנות ולעדכן את האסטרטגיות העסקיות שלהן, מתוך ידיעה שזהו למעשה הסיכוי היחיד לשרוד בעולם החדש שאמאזון בנתה מתחת לרגלינו. דבר אחד ברור כבר עכשיו, גם לאחר שינוי הקו העסקי, וגם לאחר הטמעת השינויים הנדרשים,

בעולם של היום, ככל הנראה לא יישאר מקום לכולן ותודות לאמאזון שוק הקמעונאות יהפוך לריכוזי יותר. טוב או רע? זה תמיד תלוי את מי שואלים.חברות מוכרות וותיקות ומבוססות מוצאות את עצמן כיום ב- אי וודאות קיומית לא קטנה לגבי עתידן.האם ישרדו? וגם אם כן, באיזו צורה? מה יישאר מהן והאם ניתן להתקיים מהשאריות של אמאזון?

רשימת הקורבנות של הקטר הקמעונאי

 

 Macy’s

החברה שידועה בתור רשת כלבו להלבשה, היא אחת מחנויות הקמעונאות הגדולה ביותר בארה”ב, האיום הגדול על מייסי’ס מכיוונה של אמאזון מגיע מהעובדה כי אמאזון מציעה את אותו ליין של מוצרים רק במחיר זול משמעותית, ושילוח הסחורה ישירות לבית הלקוח.

למרות שחנויות כלבו מציעות ללקוח את האפשרות למדוד את הבגד, מה שלא ניתן דרך הזמנה אונליין, המחירים הנמוכים שהציעה אמאזון פגעו ברווחיות של מייסי’ס.

מה עוד שמייסיס וחנויות כמוה כגון קוהל (kohl’s) ו נורדסטרום (nordstorme), מציעות אותו תמהיל מוצרים וכך פוגעות אחת בשנייה , כמו כן חווית הקנייה בחנויות שלהן לא נחשבת למרשימה במיוחד. מה שהקל על הלקוחות לנטוש אותן לטובת אמאזון.

לאחרונה ניתן לראות כי חברת מייסי’ס סוגרת חנויות, מצמצמת פעילות ומפטרת עובדים במטרה לשמור על רמת הרווחיות שלה.

גרף מייסיס מתחילת 2015

 Victoria’s Secret   

ויקטוריה סיקרט הייתה במשך שנים הכתובת הראשונה אליה רצה כל אישה שרצתה לפנק את עצמה במשהו נחמד, סקסי או שובב, וכמו כן לבעלים שלהן שניצלו אירועים מיוחדים כמו יום נישואין ויום האהבה כדי לפנק את אהובתן באחד המוצרים של ויקטוריה.

גם כאן אמאזון מצאה ואקום אליה היא נכנסה במהירות וביעילות, ויקטוריה סיקרט היא סמל סטאטוס לכל דבר, אך המחיר שלה הוא גם הגורם המרחיק חלק מהלקוחות הפוטנציאלים שפשוט לא יכולים להרשות לעצמן מוצרי מותרות בכאלו מחירים.אמאזון ניצלה זאת ומציעה שוב, את אותו סגנון וסטייל של מוצרים רק במחירים זולים משמעותית.

כמו כן הרכישה האינטרנטית במקרים של הלבשה תחתונה , דווקא עוזרת ללקוח ומבטלת את החוויה שלא נעימה לעיתים שיכולים לעורר תאי מדידה, עם האורות הלא מחמיאים שלהם ומפגשים אקראים מוזרים עם עובדי החברה באמצע המדידות.ויקטוריה סקרט היא אחת מהחטיבות של ענקאית הקמעונאות L BRANDS.

והנה הגרף שלה מתחיל 2015, שמאוד דומה לגרף של מייסי’ס.

JC Penney

לענקית הקמאונאות הטקסנית יש מעל 1000 חנויות בפריסה ארצית ברחבי ארה”ב, ובמשך שנים נחשבה ליציבה ומבוססת.גם בג’י סי פני (Jcp) ניתן לראות את אפקט אמאזון כאשר החברה היציבה החלה בשנת 2014 לצמצם פעילות ולסגור חנויות. 33 בשנת 2014 , 40 חנויות נוספות בשנת 2015 ו – 6 נוספות ב2016.

כל החנויות שנסגרו נסגרו מאותה הסיבה, ביצוע חסר ולא מספק.במציאות הקיימת החברה נמצאת במציאות קיומית קשה בהתמודדות מול אמאזון,מציאות אשר הביאה אותה לבצע מספר מהלכים על מנת להפחית את ההוצאות בארה”ב.אמצעים הכוללים בין היתר, פיטורי עובדים, ביטול שעות נוספות, וקיצוצי שכר רוחביים.

גרף JCP מתחילת 2015.

Sears

חברת סירס אחזקות נכון להיום , היא בעלת השליטה של חברות הבנות הבאות – SEARS ו- KMART.במהלך שנת 2016 הודיעה החברה כי תסגור 10 חנויות של SEARS  וכ- 68 חנויות של KMART ברחבי ארה”ב.

הסיבה, שוב אותה סיבה מוכרת, הפחתת ההוצאות. כיום סירס נמצאת בתקופה המאתגרת של קיומה, ונמצאת הרחק מאור הזרקורים שבילה בו לפני עשור. והאשמה המיידית היא כמובן אמאזון, אליה מייחסים את מרבית הגורמים שיצרו את המציאות בה סירס חייה כיום.

גרף מנית SEARS מתחילת 2015 –

מה הצעד הבא?

כבר היום ניתן לראות רמזים עבים לגבי עולם הצריכה שלנו בעוד כמה שנים.אחד הבולטים ש היא שינוי כיוון מצד אמאזון בכל הנוגע למסחר צד שלישי,כיום סוחרים צד שלישי מהווים את היקף הפעילות הגדול בפלטפורמה של אמאזון

וכ- 44% מהעסקאות באתר מבוצעות על ידיהם. לא שצריך לרחם על אמאזון שגזרה קופון של 6.5 מילארד דולר ב- 2016 מעמלות מכירה שהיא גובה.ועם פריחת העסקים כך פריחת העסקנים, מרבית מהסוחרים באמאזון הם אנשי עסקים ליגיטמיים והגונים. אך מצד שני נוצרה כאן קרקע פוריה לפעילות של נוכלים שמשתמשים בפריצה ובחוסר היכולת לפקח בצורה ראויה.

על מנת לעודד חברות גדולות כמו נייקי לשווק את המוצרים שלה דרך אמאזון באופן ישיר, חתמה אמאזון על הסכם ייחודי וראשוני מול חברת נייקי שמסדיר את כל נושא הפצת מוצרי נייקי דרך הפלטפורמה של אמאזון.

מדובר בצעד אסטרטגי לגבי העתיד מצד שתי החברות.מהצד של נייקי, החברה ששנים מיתגה עצמה כמוצר יוקרה ושמרה על צינור הפצה צר מאוד ומצומצם,

מבינה שאין מנוס מלהכיר במציאות ובעובדה כי אמאזון היא הפלטפורמה הטובה ביותר כיום להפצת מוצרים. נקודה. כאמור, נייקי מיישרת קו ומבינה שעל מנת להמשיך ולהתפתח, יש צורך הכרחי בהסתגלות לתרבות הצריכה החדשה.מהצד של אמאזון, נראה שהחברה מכשירה את הקרקע להיות ערוץ הפצה ישיר עבור כל חברות הענק.עם זה ביגוד, ספרים, אלקטרוניקה ומה לא.אמאזון רוצה שתקנו דרכה, באופן ישיר.

וכדי שזה יקרה היא צריכה לעשות שני דברים.

  1. להדק את הפיקוח ולשכנע את הציבור כי קבלת הסחורה באמאזון היא אמינה ובטוחה.להצליח למשוך את כל חברות הענק להפיץ דרך הפלטפורמה שלה.נראה שההסכם הראשוני , הייחודי והמהפכני בין אמאזון לנייקי הוא הסנונית הראשונה בדרך.
מילה לעתיד –

אין ספק שאמאזון והטכנולוגיה שלה היוו מהפכה בעולם הקמעונאות ושינתה את הרגלי הצריכה שלנו כפי שאנחנו מכירים אותם.האם זה הסוף של כל השאר? מוקדם להספיד.אין ספק שהשחקניות הוותיקות והבולטות בשוק הזה כבר לא מרגישות בטוחות כבעבר וללא ספק הקרקע רועדת מתחת רגליהן.

לא כל אלו יישארו איתנו בעתיד, וכמו בכל תהליך אבולוציוני שמתרחש, גם כאן לאחר שהעננה תחלוף והערפל יתבהר, נראה מי באמת סיגלה לעצמה את יכולות ההתאמה הנדרשות וביצעה אותן בצורה מהירה ויעילה.

 

נ.ב:תהליכים כאלו של טכנולוגיה חדשה שמאתגרת את כל השחקניות הוותיקות בשוק זה משהו שתמיד קרה ותמיד יקרה גם בעתיד. לפני אמאזון זאת הייתה חברת אפל שהביאה את עידן הסמארטפונים לחיינו ושלחה את נוקיה המתחרה לתקופה רעה מאוד שנמשכה יותר מ7 שנים בהם מנית נוקיה ירדה ממחיר 40$ למתחת ל5$.

אם אתה רוצה להיות מוכן לקראת המכפכה הבאה שתגיע   אם אתה רוצה ללמוד איך לנצל את המגמות לביצוע פעולות מדויקות שיניבו לך רווח יפה משוק ההון – תכנית ההכשרה והליווי שלנו היא בדיוק בשבילכם!


צרו קשר

צרו קשר

השאירו כאן פרטים ונחזור אליך בהקדם:

WhatsApp chat רוצה לדבר עם נציג ב