מאת: דניאל כראדי

תהליך הלמידה של מסחר במניות ויצירת הכנסה משוק ההון אינו שונה מתהליכי למידה של המקצועות השונים בשוק העבודה. הייטק, רפואה, מכירות וניהול. כולם דורשים פיתוח יכולות שונות וייחודיות, התמקצעות והתמחות בסביבת העבודה, מחויבות ותשומת לב לפרטים הקטנים.
רק כך ניתן לצמוח ולהתפתח בכל תחום אפשרי. התמקצעות במסחר אינה שונה והיא דורשת את אותו סט של יכולות . עם זאת, בשונה ממקצועות שונים בשוק, סוחרים בשוק ההון הם הבוסים של עצמם, אחד היתרונות הגדולים של סוחר בשוק ההון. ובשונה ממקומות עבודה אחרים, בהם ‘לכל אדם יש מחליף’ ,
סוחר הוא בעל העסק של עצמו, והעסק יקום וייפול על החלטותיו ויכולותיו.

העובדות ידועת לכולם

90% מהסוחרים (או מהאנשים שרוצים להיות סוחרים) נכשלים ויוצאים מהמשחק כבר בשנה הראשונה. אין דרך לנטרל את הסיכון במסחר ואין אסטרטגיה או מערכת שמצליחה ב-100% מהעסקאות. תמיד יהיו הפסדים, גם אם אתם סוחרים ברמות הגבוהות ביותר שיש. את כל הגורמים האלה נצטרך להביא לידי ביטוי בתכנית העסקית שלנו – שתעלה אותנו על המסלול להשגת המטרה.

למה צריך תכנית עסקית? פשוט כי כל עסק חייב תכנית עסקית. אין סיכוי שתלכו לבנק לקבל הלוואה למטרת פתיחת עסק מבלי להציג תכנית עסקית. נכון, אנו לא נשתמש בתכנית העסקית הזאת כדי לקבל הלוואה, אך מכיוון שאנו משתמשים בכסף על מנת לייצר כסף, נצטרך תכנית ברורה שתאפיין את ה – למה, ה – איך, ה – מתי ולאן הכסף הולך.

לספק את הסחורה

לפני התכנית העסקית, בואו נבין את מבנה העסק שאנו מנסים לייצר.
בעסק של הסוחר ישנם 2 עובדים. הסוחר עצמו, והכסף שלו. העסק יצליח רק כאשר תהיה הרמוניה מושלמת ביניהם. ההצלחה תתעצם ככל שהסוחר יפיק יותר מעצמו והכסף יעבוד ביעילות ולא ‘יעמוד במקום’.

בתור התחלה, חשוב לבקר את המשמעת והתפקוד העצמי שלכם, אך אל תחמירו עם עצמכם יותר מידי.
ממש כמו בראיון עבודה, שאלו ובקרו את עצמכם:

 • האם אני מונע להצלחה?
 • כיצד אני מתמודד עם הפסד?
 • האם אני מקדיש זמן מספק כדי ללמוד את עולם המסחר?
 • האם אני מסוגל לעמוד בתכנית המסחר שלי?
 • האם יש לי כסף שאני יכול להרשות לעצמי להפסיד?
 • איך אני מתמודד עם לחץ?
 • האם הציפיות שלי ראליות ?

האם אני יודע מה אני עושה בכל שלב במסחר?תשובות כנות לשאלות האלו יעזרו לכם להכין תכנית עבודה מנקודת מוצא נכונה, שצריכה להיות פשוטה ועניינית.
היא כוללת:

  • סגנון המסחר.
  • חוקים לניהול הסיכון.
  • כלים ועזרים במסחר.
  • אסטרטגיות ותבניות למסחר.

המרכיבים הללו יחד יאפשרו לכם למצוא אזורים להתמקד בהם במהלך המסחר ולהקים מערכת לתפעול של העסק שלכם. אך כדי להוציא זאת לפועל, יש צורך בהקמת תשתיות. השלב הראשון והבסיסי בהקמת התשתיות הוא לדאוג לחיבור אינטרנטי ראוי ולהצטייד במחשב מספק, לאחר מכן למצוא את הברוקר המתאים ולפתוח חשבון מסחר. עוד נקודות שיש לשים לב אליהם:

   • פלטפורמות גרפים מתקדמות ונוחות.
   • סורקים מתקדמים שיביאו לידי ביטוי את תכנית המסחר בצורה האפקטיבית ביותר.
   • מקורות מידע איכותיים.

כל אלה חשובים לרמת הביצוע והיעילות של העסק, והם כמובן צריכים להילקח בחשבון כחלק מהוצאות העסק ולבוא לידי ביטוי במטרות והיעדים של העסק.

משימות מהיום יום

אחד המפתחות העיקריים ביותר, הוא להשיג ניצחונות קטנים מידי יום. לסמן וי קטן על משימות קטנות יום יום. אם נתמיד בניצחונות הקטנים, נמצא אותנו בסוף החודש/השנה עם -וי אחד גדול. להתחיל בקטן זה המפתח.

ממש לא במקרה, לעקומת הלמידה ועקומת ההצלחה שלכם קורלציה גבוהה. כשעקומת הלמידה תעלה היא תסחף אחריה את עקומת ההצלחה. אם תעמוד במקומה, תשקעו במקומכם. הלמידה לעולם לא נגמרת, ולכן חשוב שהעסק שלכם ישקיע בעצמו ובהתפחות שלו. הגדירו זמני ברזל – בהם תשקיעו בהרחבת הידע והאופקים שלכם בעולם המסחר ובהתמקצעות ושליטה במה שאתם כבר יודעים.
כדי לפתח את העסק שלכם מקטן לגדול.

סוחרים מצליחים מגדירים את עצמם כבוסים של עצמם. להיות הבוס של עצמך והעובד מספר אחת זאת עבודה קשה ששווה את המאמץ. מקור הכנסה קבוע. עם עובד אחד (אתה), ללא ספקים, ללא לקוחות, ללא שרשרת ייצור ואספקה.
תשקיעו בעצמכם כאילו אתם עסק חי ונושם. וזה יהיה העסק היחידי שתצטרכו לנהל

 

מערך תכנית ההכשרה של ביג – שוט מספק לך את הכלים ומצייד אתכם ביכולות הנדרשות על מנת להפוך את השוק הגדול בעולם, שמגלגל 150 מילארד דול בכל יום. למקור פרנסה יציב וקבוע עבורך .הכל בכוחות עצמך, בשעות נוחות ומתוך הבית או מכל מקום שתבחר בעולם

זו ההזדמנות שלך לקחת את עצמך אל עבר עתיד כלכלי טוב יותר.

צרו קשר

צרו קשר

השאירו כאן פרטים ונחזור אליך בהקדם:

WhatsApp chat רוצה לדבר עם נציג ב