מאת:  רותי בן רון , דניאל כראדי

השבוע נכחנו לאחת העסקאות החשובות שקרו בשנה האחרונה.

קייט פארמה, אשר מפתחת טיפול חדשני לסרטני דם באמצעות הנדסה גנטית של תאי המערכת החיסונית, תירכש ע”י ענקית הפארמה גילעד (Gilead , GILD). העסקה תהווה את אחת העסקאות הגדולות בשנים האחרונות בתחום הבריאות והחיים.

קייט פארמה, מנוהלת ונשלטת על ידי ד”ר אריה בלדגרין (מחזיק ב-5.7% ממניות החברה) ומבוססת על ידע שפותח במכון וייצמן ובמרכז האמריקאי לחקר הסרטן. החברה, שהוקמה בשנת 2009, הונפקה ביוני 2014 במחיר של 17$ למניה. (960% תשואה מיום ההנפקה).

גילעד שילמה עבור הרכישה פרמיה של 29% ממחיר השוק של מניות החברה, שהספיקו לעלות כ-215% מתחילת השנה ועד ההודעה על הרכישה, כשבדרך המניה ספגה מכה לאחר שמטופל מת במהלך אחד המחקרים הקליניים. המניה איבדה כ-13% במהלך יום המסחר שלווה את ההודעה, אך התעשתה מהר מאוד ויצאה לתנועה חזקה בזמן שהשוק ממשיך להכיר בטכנולוגיה וביכולות של החברה.

הטכנולוגיה של קייט – מונעת מפיתוחים של הנדסה גנטית לתאים מסוג T, שהם סוג של תאי דם לבנים בעלי תפקיד בתגובה החיסונית התאית. Chimeric Antigen Receptor , או בקיצור CAR, הוא תהליך בו מהנדסים את תאי ה-T של המטופל עצמו, ולהפוך אותם ל”קילרים” וכשירים להילחם בסרטן.

הטכנולוגיה של קייט – מונעת מפיתוחים של הנדסה גנטית לתאים מסוג T, שהם סוג של תאי דם לבנים בעלי תפקיד בתגובה החיסונית התאית. Chimeric Antigen Receptor , או בקיצור CAR, הוא תהליך בו מהנדסים את תאי ה-T של המטופל עצמו, ולהפוך אותם ל”קילרים” וכשירים להילחם בסרטן.

בשלב הראשון נלקחים תאי דם מדמו של החולה. לאחר מכן, תאי ה-T של המערכת החיסונית עוברים תהליך ‘תכנות’ שמעורר אותם לפעולה. תאי ה-T עוברים שינוי גנטי שהופך אותם לבעלי יכולת לתקוף חלבונים על גבי המעטפת של של תא סרטני. בשלב הבא משכפלים את התאים האלה באמצעות הנדסה גנטית. תאי ה-T המהונדסים מוחדרים בעירוי בחזרה לדמו של החולה בשלב האחרון. כמעט ואפשר להגדיר את הטיפול כ”תרופה חייה”.

מניית GILD – הגיבה בעצמה לרכישה. בדרך כלל, חברה הרוכשת חברה אחרת, ועתידה להוציא מכיסה סכום רב של מזומנים, ‘נענשת ע”י השוק’. עם זאת, הצמיחה הפוטנציאלית במניית KITE לא נעלמת מעיני המשקיעים, שמתוקף פעולתם ניתן להסיק שהם צופים ש-KITE תהווה מקור צמיחה חשוב לחברה. מניית GILD סיימה את השבוע בעליה של כ13%, והגיעה לרמת מחיר בה לא ביקרה מיולי של השנה שעברה.

גילעד היא כנראה אחת החברות הסבלניות והממושמעות ביותר כשזה נוגע להקצאת הון.

במשך שנים הנהלת החברה התנגדה לבצע רכישה, ונכון ליוני 2017 החברה צברה במאזנה 36.6 מיליארד דולר במזומן, מתוך הנחה שהשוק נמצא בתמחור יתר.

עם זאת, העובדה שגילעד מצאה לנכון לשלם פרמיה ענקית כזו על חברה שמניותיה ספגו עליות מחירים משמעותיות במהלך תקופה קצרה, מעידה על כך שהנהלת החברה בטוחה שהרכישה תכניס לגילעד הרבה מאוד כסף.

גילעד חפשה את מנוע הצמיחה הבא. החברה בססה את פעילותה בתחום ה-HIV והיא בעלת כ-80% מנתח השוק בו. בשנת 2011 גלעד רכשה את חברת Pharmasset  שהתחילה את שלב 3 (Phase 3D) בטיפול במחלת Hypatitic C, מחלת כבד. בזכות הרכישה גילעד שלטה בכ-90% מנתח השוק, עם זאת היא סובלת ממלחמת מחירים בתחום.

מפי מנכ”ל החברה, ג’ון מיליגן:

“Cellular therapy is going to be really the cornerstone of what we’re doing going forward.”

 

הרכישה היא צעד אסטרטגי עבור חברת גילעד במטרה לזכות בשוק הלוהט של אימונותרפיה.

הוצאות על תרופות לטיפול בסרטן צפויות לגדול מ-107 מיליארד ל-150 מיליארד דולר משנת 2015 עד 2020. עם זאת, על פי ההנהלה, לרכישה תהיה השפעה רכה על ההכנסות של גילעד בשלושת השנים הקרובות

בשונה מרכישת Pharmasset , שהתמקדה על תרופה אחת בתחילת שלב 3, רכישת קייט מתבצעת כשאר החברה נמצאת בפיתוחים בשלבים מתקדמים יותר והיא מהווה רכישה של יותר מתרופה אחת. באמצעות הפלטפורמה של קייט, גליעד מתכננת להפוך למותג אונקולוגי.

הפייפליין של קייט:


קייט בעלת תוכנית פיתוח נוספת שנקראת TCR – T Cell Receptor – עוד תכנית מבטיחה בשלבי מחקר מתקדמים.

לקראת סוף חודש נובמבר, צפוייה קייט פארמה, לקבל אישור שיווק בארה”ב לתרופה Axi-cel שנועדה לטפל בסוג הנפוץ ביותר של סרטן דם, בו מאובחנים כ-70 אלף חולים בשנה. כמו כן, קייט פארמה הגישה בקשה לאשר את התרופה באירופה ובמקביל לצעדיה בארה”ב.

ההודעה על הרכישה פתחה חגיגת CAR-T

החברות המתחרות של קייט פארמה, חברתJUNO) Juno Therapeutics ו – BlueBird Bio )BLUE , העובדות על פיתוחים דומים, נהנו מעליות של יותר מ-30% בשבוע האחרון. שתי החברות, משתתפות בפיתוחים שיתופיים עם חברת הביוטק הענקית Celgene , סימבול CELG.
חברת Novartis שסימולה NVS, היא המתחרה העיקרית בתחום. ביום רביעי אחרון קיבלה החברה אישור מה-FDA לטיפול בתרופה הנקראת Kymriah שמספקת טיפול בטכנולוגיה דומה. זהו האישור הראשון אי פעם לטיפול מסוג זה.

Novartis מתמחרת את הטיפול בעלות של 457 אלף דולרים. עם זאת הגמישות במחיר של הטיפול עשויה להיות גבוהה. גילעד, שהתזמון לרכישה שלה היה מעולה מבחינת אישור ה-FDA ביום רביעי, תפעיל טקטיקות נוספות, על מנת למצוא את התמחור הנכון לטיפול של קייט פארמה.

ג’ונו, שהובילה בעבר את השוק בתחום, מפגרת כיום אחרי קייט ונוברטיס, לאחר שהניסוי בתרופת הדגל שלה לטיפול בסרטן הדם מסוג ALL, הופסק על ידי ה–FDA ביולי 2016 בעקבות מותם של שניים מהמטופלים בניסוי שערכה לתרופה.

סקטור הביוטכנולוגיה מיתג את עצמו לאחרונה כתחום הרותח של השנים האחרונות. מתחילת השנה, תעודת הסל XBI המכילה מניות ביוטכנולוגיה שהן חלק ממדד ה-S&P500 נהנתה מעליות של יותר מ-40%. תשואה פנומנלית למגזר בודד. תעודת הסל IBB המכילה מניות מתחום הביוטכנולוגיה, אך גם חברות בעלות שווי שוק נמוך יותר, עלתה כ-25% אחוזים מתחילת השנה.

צרו קשר

צרו קשר

השאירו כאן פרטים ונחזור אליך בהקדם:

WhatsApp chat רוצה לדבר עם נציג ב