אינטל ומוביליי, כל הפרטים

* אינטל (INTC) הודיע אשרה ביום שני ה13.03.17 שהיא רוכשת את מוביליי (MBLY) תמורת 15.3 מיליארד דולר, 63.5$ למניה, 34.7% מעל למחיר המניה בסגירת יום המסחר ביום שישי 47.16$.
* העסקה צפויה להסתיים תוך תשעה חודשים, סוף שנת 2017. בערך באזור הזמן שבו קוואלקום (QCOM) צפויה להשלים את המיזוג עם אן אקס פי סמיקונדקטורס (NXPI).
*הדעות חלוקות סביב העסקה. חלק מאמינים שהעסקה היא צעד אסטרטגי מבריק של אינטל, והשאר טוענים שאינטל שילמה מחיר יקר על הרכישה הזאת, ושאין בו מספיק כדי להביא את אינטל להובלה בשוק הרכב האוטונומי בעוד מספר שנים.
*הקרב הגדול על שוק הרכב האוטונומי לוקח עוד צעד קדימה.

הצד של מוביליי

הוקמה ב1999, ומספקת מערכות עזר מתקדמות לרכב, מבוססות מערכות מיפוי,חיישני תנועה , ולמידה עצמית. החברה הונפקה בבורסה האמריקאית בשנת 2014, לפי שווי של 7.6 מיליארד דולר.  מאז, המחזור השנתי של החברה צמח בכמעט 150% (הכנסות של 143.6 מיליון דולר בשנת 2014 לעומת 358 מיליון דולר בשנת 2016), והמחזור הצפוי שלה לשנת 2017 עומד על 500 מיליון דולר (עלייה של 40% ). סך הכל, השווי הארגוני (Ev*) של החברה עומד על 13 מיליארד דולר לפי הדוחו”ת השנתיים לשנת 2016 .

העסקים של החברה מתפלגים בין 27 יצרניות רכב, כאשר 57% מהמחזור שלה מגיע מ GM, Nissan, Hyundai ו- BMW, ופעילה במעל ל15 מיליון רכבים. מדובר בכמות מידע עצומה שנאספת מידי יום.
מוביליי כבר עובדת בשיתוף פעולה עם אינטל ודלפי (DLPH) – שנחשבת מתחרה של מוביליי, ועם יצרנית הרכב BMW במטרה לייצר ולשווק רכבים אוטונומיים.
מניית DLPH הגיבה בעליות של 5% בתגובה להודעה, כנראה מתוך ספקולציות שגם היא תירכש כחלק ממסע הכיבוש לרכבים אוטונומיים בשוק הרכב העולמי, עליו ארחיב בהמשך.
הרכישה של מוביליי על ידי אינטל היא הרכישה הגדולה ביותר של חברת טכנולוגיה ישראלית אי פעם, והשניה של אינטל אחרי הרכישה של Altera בחצי השני של 2015. זוהי חברה שמתמחה בייצור צ’יפים ולוחות אלקטרוניים הניתנים לעריכה וסידור מחדש, ומשמשים לבניית וצרים חכמים ועתידניים, כמו בתים חכמים, אינטליגנציה תעבורתית וערים חכמות.

הצד של אינטל

אני לא חושב שאני מכיר משהו שלא יודע מי זאת אינטל, שלא משתמש במוצר של אינטל או שלא מכיר את מניית אינטל. אחת החברות הגדולות והמובילות בתחום הצ’יפים במהלך השנים האחרונות. אינטל אמנם משלמת פרמיום גבוהה על העסקה. מדובר במחיר של פי 40 מהמחזור השנתי של מוביליי בשנת 2016. 34.7% פרמיית מחיר, ומכפיל של 130 על רווחי החברה.  עם זאת מבט על השווי הארגוני של החברה שעומד על 13 מיליארד דולר, ובהנחה כי החברה תעמוד בציפיות המחזור והרווח בשנים הבאות, מראה שאולי הפרמיה לא גבוהה כמו שנראה במבט ראשוני.

תומכי מוביליי וודאי חושבים שאינטל עשתה רכישה חכמה. אנליסטים שבוחנים נתונים על הנייר מורתעים מהמחיר היקר ששלמה אינטל על העסקה ( עוד מההנפקה מוביליי הוגדרה כמניית צמיחה והודבק לה תו מחיר גבוה יחסית). עבור אינטל העסקה הזאת היא בעיקר הצהרת כוונות.
בשנה החברה מחזיקי המניות של אינטל צפו בקנאה במחזיקי המניות של NVDA ושל AMD מטפסות באגרסיביות, כאשר NVDA זכתה להיות המניה החזקה בsp-500 וב – nasdaq100, ונהנתה בעיקר בצמיחה בשוק המעבדים הגרפים שלה, מרכיב חשוב בתעשיית הרכב האוטונומי, ומשיתופי פעולה עם יצרניות רכב ומשאיות כמו טסלה (TSLA) ופקאר (PCAR) וליצירת רכבים אוטונומיים ללא נהג.

אינטל פספסה הזדמנות צמיחה אדירה כשאחרה להצטרף לשוק הסמארט-פונים שגאה בעשור האחרון, והעדיפה להתרכז בשוק המחשבים האישיים. שוק המחשבים דועך, ומכירות מחשבים ממשיכות לרדת בשנים האחרונות. שוק הסמארטפונים נמצא בהאטה ולא מביא את הצמיחה של השנים הקודמות.

אינטל פעלת במספר מישורים ומנוע הצמיחה שלה מורכב ממספר אופקים:

Data Centers – מאגרי מידע
AI – אינטליגנציה מלאכותית
IOT –האינטרנט של הכל*
VR – ווירטואל ריאליטי
Automotive – שוק הרכב

אינטל צופה ששוק הרכב והרכבים האוטונומיים יצרו לה שוק מיועד של 100 מיליארד דולר עד 2030. 70 מיליארד ממערכות לרכבים אוטונומיים ו30 מיליארד מכמויות המידע שיאספו כאשר שוק הרכב יהיה תחת מעטפת טכנולוגית. היא מתכננת לשלוט בשוק הזה ולחזק את תחזיות הצמיחה שלה.

אינטל כבר פועלת בשוק הרכב, כפי שהוזכר למעלה, וכחלק מקבוצה הנקראת ADG (Atomated Driving Group) עם מוביליי וחברות כמו Itseez ו- Yogitech שמספקות שירותי בטיחות ומיכון במכוניות אוטונומיות, ו-Here שמספקת נתוני מיפוי ללקוחות ולחברות, ובדצמבר 2016 הוצהר ש15% משוויה מתוכנן להירכש ע”י אינטל. כעט נראה שמרכז הADG יוקם בישראל וינוהל ע”י אמנון שעשוע, סמנכ”ל הטכנולוגיה וחבר הדירקטוריון של מוביליי.

שוק הרכב האוטונומי

שוק הרכב האוטונומי מהווה שוק ענק וכל יצרניות הרכב והטכנולוגיה רוצות לקחת בו חלק. בשעה שחלק מהחברות מתרכזות ביצירת פתרון שלם לרכב ללא נהג, חלק מהיצרנים משקיעים במרכיבים שונים הדרושים ליצירת מכונית ללא נהג.
– טכנולוגית מיפוי
– טכנולוגיה להתקשרות בין אביזרים ומוצרים טכנולוגיים ( רכב לרכב, רכב לסמארטפון, רכב לרמזור וכו’..)
– טכנולוגיות ללימוד עצמי של מוכנות ואינטליגנציה מלאכותית
– שירותי תחבורה מתקדמים של הדור הבא כמו אובר (Uber) וGett ( גט טקסי לשעבר).

עסקאות רכישה ומיזוג בשנת 2016:

1. Uber רוכשת את Ottomoto , חברה שמפתחת טכנולוגית נסיעה ללא נהג למשאיות וקרונות, ב-680 מיליון דולר
2. Ford יצרנית הרכב רוכשת את Argo AI חברה שמתמחה בפיתוח של אינטליגנציה מלאכותית, במיליארד דולר.
3. GM יצרנית הרכב רוכשת את Cruise automation במיליארד דולר, לחיזוק המאמצים בפיתוח רכב ללא נהג, ולאחר יותר מ15 רכישות משנת 2011.
4. google הענקית רוכשת את Waze ב1.1 מיליארד דולר כחלק מפרויקט Waymo – פרויקט לפיתוח מכונית ללא נהג.
5. Apple רוכשת את PrimeSence חברה המתחמה בייצור סנסורים 3D בכ-300 מיליון דולר.
6. קוואלקום (Qcom) בהצעת רכש לNXP semiconductors ב39 מיליארד דולר מתוך המעמד שלה בעולם המתפתח של הצ’יפים לשוק הרכב.

 

חברות הסמיקונדקטורס (מוליכים למחצה) הבאות משקיעות בטכנולוגית הרכב ללא נהג:

– קוואלקום פתחה את המעבד Snapdragon למכוניות
– NXP סמיקונדקטורס פתחה את פלטפורמת בלובוקס למכונית אוטונומית.
– Nvidia פתחה את פלטפורמת ה- Drive PX 2.
– קסילינס (XLNX) עובדת עם החברה הסינית Bidu על טכנולוגית רכב אוטונומי.
בנוסף Google עובד על פרויקט Waymo . Apple גם היא במירוץ.

בסופו של דבר השוק יהיה מוגבל, והחברה שתצליח לקטוף את נתח השוק הגדול יותר תזכה לצמיחה חזקה בשנים הבאות, ולשליטה באחת התעשיות החשובות אי פעם. אינטל לא מתכוונת לוותר על ההזדמנות הזאת ומוכנה לשלם כדי להוביל. בעיני ההנהלה הרכישה היא צעד חשוב לסגירת הפערים מול NVDA שעוקפת אותה במירוץ. השאלה הנשאלת האם MBLY תספק את הסחורה. באינטל, כנראה, מאמינים שכן.

צרו קשר

צרו קשר

השאירו כאן פרטים ונחזור אליך בהקדם:

WhatsApp chat רוצה לדבר עם נציג ב