גישות להצלחה

דרכו של הסוחר המתחיל רצופה מכשולים ואבני דרך. עליות וירידות הן לא תנועות בגרף, אלא גם שינויים במצב רוחו של הסוחר מעסקה לעסקה. בתוך הון המידע העצום שסובב את הענף, בין אם הוא איכותי ובין אם לא, קשה שלא להתפתות ליפול בדרך, או לטעות בכיוון.
על מנת לדאוג שתמשיכו לצעוד בכיוון הנכון, הנה שלושה עקרונות חשובים שיש לסגל ולזכור. הנחיות שיצעדו איתכם בבטחה אל השגת המטרה.

היצמדו לתכנית העבודה

מסחר הוא קרב, וכמו שכתב סון טסו, מחברו של הספר “אמנת המלחמה”  “Victorious warriors win first and then go to war, while defeated warriors go to war first and then seek to win”.

Sun Tzu, The Art of War – משמע, הקרב מוכרע עוד לפני שמתחילה המלחמה. והמנצח, הוא מי שיש לו תכנית יותר טובה. אל תטעו לחשוב שקל לעשות כסף בשוק. הסוחרים שיושבים בצד השני של העולם מנסים לקחת את הכסף שלכם, והם מקצוענים. לכן, הכנת תוכנית עבודה והצמדות אליה היא חלק בלתי נפרד מהצלחתו של הסוחר. בלעדיה הוא מגשש באפלה. בלי להסתמך על התוכנית, הוא מסתמך על המזל.
בניית תוכנית עבודה היא לא תהליך מסובך אבל היא דורשת מחשבה. כסוחרים מתחילים, חשוב שהתכנית תכלול אסטרטגיות בדוקות שהוכיחו את עצמן, הגדרת סיכון , וקביעת יעדים ביחס סיכון \ סיכוי בריא.

הרחיבו את ההקשר

הצלחה במסחר היא לא רק עניין של זיהוי נקודת כניסה ויציאה מעסקה, אלא אימוץ אורח חיים שעומד בקנה אחד עם שאיפותיו של הסוחר.
הכלים והמעטפת שאתם מקבלים בהכשרה הם מקיפים. אבל כדי להמשיך להצליח ולהתפתח לאחר ההכשרה, ולהגיע לעצמאות כלכלית, תצטרכו להמשיך לשאוף ללמוד ולהתפתח בכוחות עצמכם.
להרחיב את ההקשר משמע להרחיב את המציאות. המשיכו להרחיב את תחומי ההתמקצעות שלכם, העמיקו בתוכן שמעניין אתכם, והיו פתוחים לרעיונות חדשים.
בנו לכם תכנית לימוד “מעבר לשעות הלימודים”. ערכו מחקר משלכם. טיפים בחינם עולים ביוקר.
תכנים מגוונים כמו תורת המשחקים , ניורו פייננס, NLP, המוח האנושי ,
אסטרטגיות לחימה ותכנים לשיפור עצמי יעזרו לכם להמשיך לפתח את האישיות שלכם.

היכנסו לפרופורציות

התכלית במסחר היא לא להיות צודק בעסקה, אלא להיות צודק לאורך זמן.
זכרו שעסקה אחת יכולה להיות ההבדל בין תיק מרווח מאוד לתיק מופסד מאוד, ואל תסתכנו יתר על המידה.

את מרפי, מכירים?

משפט חכם שלמדתי על בשרי אומר שאם יש סיכוי קטן שמשהו רע יקרה, יש להתייחס אליו ולהתכונן אליו כאילו הוא יקרה ב100%. אל תתפסו לא מוכנים. אל תמהרו להרים ידיים ואל תטעו לחשוב שאתם שולטים בשוק.זכרו שעורך דין לומד ומתמחה בחמש חמש שנים לפני שמקבל הזדמנות במשפט חי, ורופא עובר מסלול של שבע שנים עד שנכנס לחדר ניתוח.

ולסיום, עצה קטנה, עצת ה”חכה עוד אחד”.

בתור סוחר מתחיל לא קל לזהות את המניה לבצע בה את העסקה. ומעבר לכך – קשה להצביע על נק’ הכניסה הנכונה בנק’ הזמן בה היא קורה.
חוק החכה עוד אחד אומר – בעת בחירת המניה, וזיהוי נקודת הכניסה, חכו עוד נר אחד. עוד יחידת זמן אחת ביחידת הזמן בה זיהיתם את נקודת הכניסה.
למה? אתם בטח שואלים. אז הסיבה היא פשוטה.
ברגע שנחכה עוד יחידת זמן אחת נפתחות ארבעה אפשרויות לפנינו.

הדוגמא מיוחסת לעסקת לונג

1. המחיר ירד מעט מתחת לנקודת הכניסה שבחרתם, ותוכלו לקנות במחיר יותר זול בדיעבד ממה שתכננתם לקנות.
2.המחיר ירד הרבה ואפילו מעבר לסטופ שלכם, וזה יגרום לכם לחשוב שוב על העסקה או לוותר על העסקה.
3.המחיר יעלה מעט מעל לנקודת הכניסה שבחרתם, ותיקנו במחיר טיפה יותר יקר, אבל קיבלתם אישור לעסקה.
4.המחיר ברח והעסקה התפספסה.

שימו לב שבשלושת במקרים הראשונים אתם שבעי רצון מהתוצאה. או שקניתם במחיר יותר טוב / בהרגשה שהעסקה יותר בטוחה, או שנמנעתם מהפסד מהיר.במקרה הרביעי תישארו מדוכדים מאחור. אבל גם לכך יש סיבה.

ברגע שתסיקו שאתם מפספסים יותר מידי עסקאות, תבינו שיש לכם מה שנקרא,  אדג’ (קצה), ותוכלו להסיר את המגבלה. מקווה שתסחרו בזהירות ובהנאה.
דניאל, צוות ביגשוט.

צרו קשר

צרו קשר

השאירו כאן פרטים ונחזור אליך בהקדם:

WhatsApp chat רוצה לדבר עם נציג ב